Програма «Електронне врядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP) в Україні продовжує серію аналітичних досліджень з питань електронної демократії. Чергова аналітична записка з ефективного е-урядування «Е-демократія на місцевому рівні: стан розвитку» була підготовлена спільними зусиллями радниці з питань е-урядування та керівника компоненту «національна політика» швейцарсько-української Програми EGAP Йорданки Томкової, керівника е-Дем Лаб Центру розвитку інновацій Дмитра Хуткого та виконавчого директора Асоціації відкритих міст Михайла Находа.

У аналітичній записці йдеться про засадничі принципи е-демократії, особливості втілення е-демократії на місцевому рівні та майбутні можливості розвитку цього напрямку в Україні. Також тут можна знайти чимало прикладів позитивного впливу інструментів е-участі на місцевому рівні. Зокрема, позитивними прикладами представлені й міста-члени Асоціації відкритих міст Луцьк та Чернівці.

Із 2016 р. у Луцьку був запроваджений сервіс е-голосування за проекти на конкурсі Громадських ініціатив. Ініціатива місцевої влади сприяла розробці та вдосконаленню сервісу «Громадського бюджету» на платформі e-dem.in.ua.

У Чернівцях необхідну кількість голосів набрала петиція щодо придбання нових тролейбусів. Вона була розглянута на сесії міської ради і, як результат,  для потреб міського громадського транспорту було передбачено закупівлю 20 нових низькополих тролейбусів з кондиціонерами, опаленням та електронним табло.

В цьому аналітичному матеріалі перелічені основні агенти змін, виклики та можливості втілення інструментів е-демократії на місцевому рівні. Усі спостереження та уроки, викладені у аналітичній записці, можуть бути корисними для майбутніх проектів з е-демократії та для подальшої реалізації реформи децентралізації в Україні.

Підпишіться на розсилку новин