Асоціація відкритих міст є добровільним неприбутковим об’єднанням органів місцевого самоврядування, що створене з метою задоволення потреб органів самоврядування у сучасній інформації, нових технологіях, інвестиціях, обміну досвідом з українськими та закордонними партнерами у сфері розвитку електронного врядування та електронної демократії, а також для розвитку інтерактивної платформи «Відкрите місто». Асоціація має місцевий статус. Її діяльність поширюється на всю територію України.

 

 

Асоціація створена 1 жовтня та зареєстрована в органах юстиції 3 грудня 2015 р. Засновниками Асоціації виступили 9 міст та 1 селище з різних регіонів України, які використовують інтерактивну платформу «Відкрите місто» (Луцьк, Чернівці, Миргород, Павлоград, Кузнецовськ (зараз Вараш), Сарни, Долина, Тростянець, Новояворівськ та селище Добротвір). Протягом 2016 р. до Асоціації були прийняті міські ради міст Запоріжжя та Бурштин, а протягом 2017 р. – міські ради міст Самбір та Броди. У 2019 році до Асоціації приєднались Дрогобич, Глобине, Первомайський та Конотоп.

 

 

Першим Президентом Асоціації на Установчих зборах у 1 жовтня 2015 р. було обрано Луцького міського голову Миколу Романюка, який здійснював свої повноваження до лютого 2017 р. У зв’язку з передчасною смертю Миколи Романюка Президентом Асоціації на Загальних зборах у червні 2017 р. було обрано Чернівецького міського голову Олексія Каспрука. Віце-президентом з 2015 р. є Тростянецький міський голова Юрій Бова, а виконавчим директором – Михайло Наход, голова громадської організації «Центр Політичного Аналізу та Виборчого Консалтингу», що була національним координатором проекту «Відкрите місто» з 2013 р.

У 2019 році відбулось оновлення керівного складу Асоціації: Президентом був обраний Юрій Бова, Тростянецький міський голова, Віце-президентом – Тарас Кучма, Дрогобицький міський голова, а виконавчу дирекцію очолила Анна Шавиро, голова ГО “Центр розвитку та співпраці громад”.

 

 

Основні завдання Асоціації:

– сприяння впровадженню нових технологій комунікації органів влади з громадянами;

– налагодження співпраці між членами Асоціації та громадськими організаціями в реалізації спільних проектів;

– розвиток міжнародного співробітництва з метою запозичення досвіду забезпечення відкритості та прозорості у роботі органів місцевого самоврядування через впровадження інструментів електронної демократії та електронного врядування.

 

 

На постійній основі відбувається підтримка, розвиток та розширення географії використання платформи електронної демократії e-dem.tools

 

Підпишіться на розсилку новин