Відбулося засідання Правління Асоціації відкритих міст. Як завжди, все було конструктивно, насичено ідеями, оперативно та прозоро. Відкриті міста – вони такі: люблять відвертість та ефективність.

Встигли затвердити бюджет  Асоціації на період з липня по грудень 2020р. та звіт виконавчої дирекції про діяльність з жовтня 2019 по червень 2020 рр. – і тут нам, навіть попри карантинні обмеження, було, що розказати. Бо провести близько десятка онлайн-зустрічей з експертами із різних, однак актуальних для ОМС питань, участь у яких взяли сумарно понад півтисячі осіб – це вам не жарти. Відкриті дані, клімат і гендер, енрегоменеджмент у громадах, черги на блокчейні etc. – чого тільки ми не обговорювали. 

Одноголосно делегували виконавчу директорку Асоціації Анну Шавиро як кандидатку до складу Громадської ради при Міністерстві цифрової трансформації України від АВМ. Наші напрацювання, досвід, ідеї не повинні залишитися поза увагою. А навпаки, мають слугувати цифровій трансформації українського суспільства. 

Йшлося також про фінансування проєктів Асоціації, прийом нових членів, участь проєктів Асоціації у грантових конкурсах, проведення наступних вебінарів на актуальні для громад теми, та ін.

Крім того, прозвучало кілька дуже цікавих пропозицій від членів Правління Асоціації. Зокрема, про необхідність проведення дослідження щодо впливу епідемії CОVID та викликаних нею карантинних обмежень на економіку українських громад на прикладі ОМС-членів Асоціації.

Іще – про підготовку онлайн-зустрічей з очільниками громад задля презентації широкому загалу успішних кейсів ОМС у різних напрямках: використання електронних інструментів участі, залучення інвестицій, створення ІТ-кластерів та індустріальних парків, збільшення бюджетних надходжень, та ін.. Вже передчуваємо: буде натхненно, адже нашим громадам є, чим поділитися.

Отже, основні напрямки роботи на друге півріччя 2020 р. окреслені. Попереду чимало роботи – і роботи корисної, цікавої, грунтовної.  Упевнені, у процесі реалізації завдань виникатимуть ідеї все нових проєктів: з цифрового розвитку громад, залучення громадськості до активної участі у суспільноважливих процесах та ін.

Підпишіться на розсилку новин