Загальні збори Асоціації відкритих міст 23 жовтня відбулися у гостинному Дрогобичі. Участь у них взяли 18 членів Асоціації (з них 6 – за допомогою відеозв’язку).

Порядок денний заходу – насичений. На початку засідання виконавча директорка Анна Шавиро прозвітувала про роботу Асоціації у 2019 році. За цей час до Асоціації долучилися 9 нових членів. Наразі таку можливість розглядають Житомир та Ужгород. В останньому вже підготовлене відповідне рішення – скоро його розглянуть на сесії міськради. Вдалося налагодити продуктивну роботу з ІТ-партнерами та ініціативами: SWEETAPP,IQusion, nevda, CoST, Bloqly та ін.. Ці організації на вигідних умовах надають членам Асоціації відкритих міст свої високотехнологічні продукти. Електронні черги у навчальні заклади та позашкільні гуртки, електронні щоденники, системи для електронного голосування та документообігу і багато іншого – всі ці речі спрощують комунікацію влади з громадою, роблять органи місцевого самоврядування більш відкритими та ефективними, а отже, і довіра до них зростає.

Тарас Кучма, віцепрезидент Асоціації та міський голова Дрогобича, має переконливий досвід застосування деяких інструментів:

– Зокрема, ми запровадили електронні черги у школи та садочки міста за допомогою технології “Блокчейн”. Завдяки цьому бачимо реальну картину: скільки дітей планує йти до першого, до десятого класів, у садочок. Де навчальні заклади заповнені, а де – ні. Так уникаємо можливих маніпуляцій та недостовірної інформації від керівників навчальних закладів і можемо краще спланувати бюджетні витрати на цю сферу.

Найважливіший документ Загальних зборів – Стратегія розвитку на 2019-2023 роки, розроблена спільними зусиллями членів Асоціації та тренерів під час стратегічної сесії. Документ визначає основні напрямки роботи на найближчі роки: залучення нових членів і партнерів, розширення географії діяльності; проведення навчань, тренінгів та консультацій для представників ОМС та громадськості; запровадження нових продуктів е-врядування та е-демократії, підтримка цікавих стартапів, аналіз їх ефективності; обмін досвідом між членами Асоціації, публічні презентації найкращих кейсів; проведення аналітичних досліджень та ін..

Також на зборах затвердили нові логотип, брендбук та слогани Асоціації.

– Активність учасників Загальних зборів показала: прогресивні представники органи місцевого самоврядування усвідомлюють, наскільки актуальним і потрібним є обраний нами напрямок. Було чимало слушних пропозицій та побажань. Готовність застосовувати нові інструменти, підтримувати нові ініціативи, отримувати нові можливості і ставати першопрохідцями просто вражають. З такими учасниками у нашої Асоціації великі перспективи, тим більше, що наші плани: проведення навчальних заходів, поширення електронного документообігу, широке розповсюдження платформ електронної демократії та відкритих даних, а також заходи з обміну досвідом між українськими громадами та зарубіжними містами-лідерами в сфері діджиталізації – збігаються з планами Міністерства цифрової трансформації України. Тож будемо разом модернізувати нашу державу, – зазначила виконавча директорка Асоціації відкритих міст Анна Шавиро.

Підпишіться на розсилку новин

%d блогерам подобається це: