27 жовтня відбулася підсумкова зустріч команд-учасниць проєкту Школа адвокації та партисипації від Київського діалогу, партнером якого у реалізації на Полтавщині стала Асоціація відкритих міст. Під час зустрічі було представлено 4 “м’яких” проєкти, які отримали фінансування і були реалізовані у 2021 році.
Школа адвокації та партисипації від Kyiv Dialogue стала важливим досвідом для шістьох громад Полтавщини: Карлівської, Нехворощанської, Новоселівської, Решетилівської, Диканської та Глобинської.
Не секрет, що до м’яких проєктів деколи ставляться несерйозно. Мовляв, суми незначні і мало що можна зробити. Однак насправді реалізація ідеї не обов’язково потрібує великих коштів. Досвід команд з Полтавщини, які взяли участь у проєкті від Київського діалогу та Асоціації відкритих міст, це доводить. Усі їхні маленькі грантові проєкти демонструють сталість і масштаб.
Так, у Нехворощанській громаді після передбачених проєктом тренінгів для місцевої молоді – з командоутворення, лідерства, розвитку громадянських компетенцій – утворився дієвий молодіжний актив. За допомогою менторів підліткам вдалося подати проєкт на обласний конкурс щодо створення у громаді молодіжного простору. Свою ідею вони презентували також на сесії селищної ради, і за проведення ремонтів у майбутньому просторі взялися місцеві підприємці. Тепер до молодіжного двіжу у громаді хоче доєднатися ще більше людей.
Команда з Диканьщини налагодила діалог між бізнесом і місцевою владою. Тепер підприємці гуртуються у власну асоціацію та самі проявляють ініціативу у вирішенні різних громадських проблем. А деякі їхні пропозиції вже увійшли до Стратегії розвитку, яку саме зараз пишуть у громаді.
Осінній табір “Діброва”, під час якого новоселівська команда мала намір активізувати і згуртувати місцеву учнівську молодь, планують масштабувати навесні. Учасниками активностей на природі, походів, змагань, тренінгів з лідерства і командоутворення стануть діти з інших громад Полтавщини. Їхні представники влади уже заявили про готовність фінансово підтримати проєкт, де діти вчаться дружити, взаємодіяти отримують корисні знання і проводять час без гаджетів. Інструкторами табору є ветерани АТО, яким проєкт допомагає реінтегруватися у мирне життя.
Також у школах Новоселівської громади у рамках іншого реалізованого проєкту “Сортуй відходи – збережи природу” тепер відсортовують пластик у  придбані у межах проєкту спеціальні ємності, а для школярів та активістів провели кілька тренінгів і вікторин з правил сортування. Тож з часом кількість стихійних сміттєзвалищ на території громади повинна зменшитися, а кількість відходів, що відправляються на переробку – збільшитися.
Таким чином, підсумком проєкту стали не тільки актуальні, глибокі, грунтовні знання, отримані учасниками під час Школи адвокації і партисипації, а й чотири якісних сталих проєкти, які, завдяки навчанню, були підготовлені і реалізовані у стислі терміни. Вагомий результат із знгачним потенціалом!
* * *
Проєкт “Школа адвокації та партиципації” відбувається в рамках проєкту “Розбудова соціального капіталу громадських ініціатив в українських регіонах”, який реалізується Київським Діалогом за підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини.

Підпишіться на розсилку новин