В Полтавському Центрі розвитку місцевого самоврядування відбувся тематичний семінар з е-врядування «Інструменти е-демократії в об’єднаних територіальних громадах». На ньому  говорили про важливість застосування інструментів електронної демократії та електронного врядування в життєдіяльності об’єднаних територіальних громад Полтавщини. 
Працівники місцевого самоврядування ознайомились з можливостями для своїх громад: як покращити комунікацію з мешканцями користуючись продуктами ІТ, підвищити свою продуктивність праці за рахунок використання е-ресурсів і сервісів, розглянули питання мотивації та залучення інвесторів до громад за рахунок відкритості даних про громаду, даних про відкриту владу.
«Використання інструментів е-демократії – це запорука формування успішної об’єднаної територіальної громади», – зазначив у своєму виступі Володимир Божко, радник з юридичних питань Полтавського ВП ЦРМС. Експерт навів аргументовану юридичну складову е-демократії, її становлення в Україні та найближчі перспективи.
Сергій Карелін, локальний координатор компоненту «Національна політика» програми EGAP  достеменно пояснив користь та переваги використання в громаді інструментів електронної демократії на прикладі платформи e-dem.tools. А також розповів про можливості створення офіційного сайту ОТГ за допомогою шаблону та окреслив виклики сьогодення, що постають перед громадами у співпраці зі своїми мешканцями, та шляхи їх подолання, використовуючи сучасні, зручні та прості е-інструменти.
«Роль Асоціації відкритих міст в розвитку інструментів е-демократії на рівні громад не можливо перебільшити», – підкреслила в своїй доповіді Анна Шавиро – виконавча директорка Асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціації відкритих міст». Адже Асоціація допомагає громадам в напрямку е-врядування через один з найважливіших компонентів – навчання. Навчання представників громад з впровадження та використання е-інструментів та е-сервісів, як працівників ОМС так і громадськості. Крім цього, Асоціація поширює кращі практики діджиталізації місцевого самоврядування та займається пошуком ко-шерінгових рішень для невеликих міст та ОТГ України, використовуючи міжнародний досвід.
Анна Шавиро презентувала діяльність Асоціації, переваги від участі в організації. Представила перспективний план дій та запросила на захід: своєрідний дебатний клуб, де громадськість з органами місцевого самоврядування співпрацюватимуть в напрямку е-врядування на шляху до синергії.
Метою заходу було показати в дії користь запропонованих інструментів, тому спікери приводили кращі практики використання їх саме ОТГ по всій Україні.
Зокрема, Олександр Пліва – керівник проекту, експерт з регуляторної політики та адвокації, член Громадської ради при Державній регуляторній службі України, показав через проект «Регуляторна мапа України» довів користь відкриття даних місцевим самоврядуванням в розрізі привабливості громади для бізнесу, підприємництва та залучення інвестицій.
Серед ефективних інструментів запровадження електронного урядування на місцевому рівні – система електронного голосування «Єдність», розробник «ТОВ СВІТАПП», яку представила Олена Шараєвська, заступник директора ТОВ «Айкюжн ІТ». Асоціація відкритих міст співпрацює з «ТОВ СВІТАПП», розробником, і серед міст-членів Асоціації є користувачі системи «Єдність», котрі з задоволенням діляться досвідом її використання.
Найважливішим практичним питанням впровадження будь-яких ініціатив в електронному вигляді постає покриття території громади інтернет мережею. Свої послуги запропонувала компанія «Укртелеком». Так, Дмитро Поліщук – начальник відділу продажів бізнес-сегменту Полтавської філії ПАТ «Укртелеком» презентував різноманітні напрямки співпраці: телефонія, будівництво оптичної інфраструктури, розвиток комплексних інноваційних ICT рішень, зберігання інформації у відповідності з Системою технічного захисту інформації, тощо.
Наприкінці заходу від більшості учасників надійшов запит щодо проведення в подальшому тренінгів з е-врядування в їх громадах задля підвищення освіченності громадськості та працівників ОМС саме з практичного застосуванням е-інструментів. «Асоціація відкритих міст покликана сприяти задоволенню такого запиту», – наголосила Анна Шавиро та запросила до співпраці громади Полтавщини, що ще не є членами організації.

Підпишіться на розсилку новин