Стартував найбільший національний конкурс у сфері відкритих даних Open Data Challenge. Він популяризує розроблення сервісів і продуктів, які сприятимуть боротьбі з корупцією та мають значне суспільне значення і бізнес-потенціал.

Open Data Challenge – це міжнародний формат конкурсу для проектів на основі відкритих даних, створений Open Data Institute (Лондон), провідною міжнародною інституцією, що займається пропагуванням відкритих даних у світі.

Найбільшим досягненням Open Data Challenge в Україні за 3 цикли конкурсу є спільнота із 14 команд-переможців та 40 команд-фіналістів. До участі запрошують розробників, підприємців, громадських активістів, що мають ідею, прототип чи готове рішення для вирішення проблем у будь-якій сфері: будівництва, агросектору, інфраструктури, , захисту довкілля, бізнесу тощо.

Open Data Challenge в Україні відбувається вчетверте. Включає у себе кілька етапів: прийом заявок, інтерв’ю з кандидатами, чотиримісячна інкубаційну програму та визначення переможців.

Четвертий набір стане останнім, але буде наймасштабнішим за всю історію існування:

  • Загальний призовий фонд – 3,5 млн грн. Позмагатися за грошовий приз зможуть команди, що відповідатимуть головним критеріям відбору: антикорупційний вплив проєкту, інноваційна ідея та її бізнес-потенціал. Надання призового фонду забезпечується в межах проєкту міжнародної технічної допомоги USAID/UK aid “Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS”.
  • Data Angels. Уперше підтримку проєктам надаватимуть Chief Digital Transformation Officers (CDTO) із міст і профільних міністерств. Вони стануть дата-ангелами проєктів-фіналістів – допомагатимуть відкривати необхідні для проєктів набори даних, перелічені у Постанові 835 і досі не відкриті, а також будуть менторами з питань використання даних стартапами.
  • Окремим призом – «Антикорупційний проєкт» – відзначать проєкт із найбільшим антикорупційним впливом.

Прийом заявок на конкурс – від 12 лютого до 25 березня 2020 року.

Дізнатися більше можна на сайті https://odc.in.ua/

Переможці Open Data Challenge різних років:

2017

OpenMarket Вугілля – онлайн аукціон з продажу вугілля, що покликаний відкрити доступ на ринок вугілля усім охочим з максимально простою участю та прозорими процесами формування ціни під час аукціону

Суд на долоні- аналітичний інструмент для пошуку, дослідження та візуалізації судових рішень, який дозволяє аналізувати судову практику у декілька кліків. За допомогою спеціальних алгоритмів тексти судових рішень перетворюються у структуровані дані. Отримана інформація поєднується з іншими відкритими даними, які публікуються державою.

Штрафи UA – технологія мобільного трекінгу, що дозволяє визначати якість водіння автомобіля, використовуючи телеметричні властивості смартфона. Сервіс інформує водія про стиль водіння, дає поради щодо покращення навичок, про штрафи та їх погашення, надсилає нагадування про необхідність оновити поліс страхування та надає знижки на його покупку.

2018

Monitor.Estate – сервіс, що шукає та аналізує юридичні ризики на первинному ринку нерухомості

Greenval – сервіс із пошуку безпечних сертифікованих агропрепаратів, що максимально відповідають потребам господарства.

LvivCityHelper – чат-бот міської ради Львова, що швидко та легко надає доступ до публічної інформації міста 24/7

Регуляторна мапа України – сервіс, що обробляє та візуалізує інформацію про регуляторну діяльність органів місцевого самоврядування

Прозора інфраструктура – платформа відкритих даних про масштабні інфраструктурні проекти

NORA – сервіс, що виявляє неочевидні взаємозв’язки між учасниками будівельного ринку

2019

Za Parkanom – веб-сервіс, який надає аналітичну інформацію для оцінки чиновника на основі задекларованих статків, зв’язків із компаніями чи особами та генерує загальний рейтинг чиновників за ризик-факторами

Future Renovation Map- інтерактивна мапа, що надає інформацію про стан закинутих будівель і просторів міста, пов’язані виконавчі провадження, цільове призначення землі, актуальну діяльність активістів і забудовників.

Inspect.in.ua – веб-сервіс, який за результатами вже проведених перевірок компаній формує перелік розповсюджених порушень, генерує персоналізовані рекомендації щодо усунення недоліків та виконує підбір зовнішніх спеціалістів.

Сіті-бот Назар – муніципальний чат-бот, який інформує про роботу комунальних служб міста, попереджає про аварії та відключення, збирає дані лічильників та повідомляє про тарифи та їх зміни, тощо.

Відкрита влада – аналітичний веб-сервіс для моніторингу роботи та виявлення корупційних зв’язків серед політиків, чиновників, державних, комунальних підприємств та організацій.

Підпишіться на розсилку новин