2-3 листопада у Києві стартує Синхро Простір Smart Cities in Ukrainе – потужна практично-освітня подія для тих, хто прагне розвивати міста майбутнього в Україні. Тут говоритимуть про те, як покращувати міське середовище, творити спільні простори, комфортні для всіх, «вдихати життя» у те, що зараз здається завмерлим, застарілим, і створювати нове – те, що відповідає потребам часу та реальним запитам. У рамках інформаційного партнерства про захід, Асоціація відкритих міст закликає скористатися можливостями і знаннями, що він дає. Подробиці – тут.

Синхро Простір Smart Cities in Ukrainе – це місце для актуальної інформації, нестандартних підходів, інноваційних рішень, якісного нетворкінгу і командної роботи. Дизайнери, ІТ-спеціалісти, інженери, урбаністи, екологи протягом 36 годин ділитимуться новинами, досвідом та напрацюваннями у сфері інноваційного  містобудування. Програма заходу передбачає три основні блоки: лекторій, дискусія та урбан-Хакатон. Зокрема, учасники візьмуть участь у майстер-класі на тему «Міста у 2030» від футуролога Валерія Пекаря, а на дискусійній панелі експерти та представники органів місцевого самоврядування обговорюватимуть найбільш дражливі питання розвитку населених пунктів.

 

ЗАДАЧІ ВІД МІСТ, ЯКІ ГОТОВІ ДО ЗМІН: ПОШУК РІШЕНЬ

Двадцять команд-учасників урбан-Хакатону впродовж 24 годин працюватимуть над 9-ма конкретними задачами трьох міст: Києва, Вінниці і Житомира. За допомогою менторів вони пропонуватимуть свої рішення у різних сферах: екологія, безпека, туризм, відкриті дані, інновації для спільних просторів (на кшталт «розумних» меблів, «розумного» освітлення та ін.) та інше. Зокрема, Житомир хоче розробити систему онлайн-моніторингу екології міста, зокрема стану повітря і питної води, а також створити інтерактивний гід по місту з системою візуальної навігації та чатботом-екскурсоводом. Збирати та аналізувати дані за основними екологічними показниками хоче і Київ, а ще – розробити та реалізувати систему трекінгу школярів у громадському транспорті і навчальних закладів, щоб зробити пересування дітей містом максимально безпечним. Вінниця ж чекає пропозицій із розміщення на території свого індустріально-технологічного парку вуличних меблів: із зарядними станціями, доступом до інтернету та ін.; «розумного» освітлення із застосування енергоощадного облднання, інтерактивних арт-об’єктів, які можуть взаємодіяти з навколишнім середовищем за подопогою сучасних гаджетів та змінювати функціонал. Також сподівається створити систему обліку конференц-закладів та активностей у місті, збору даних про туристичні потоки для їх аналізу, щоб покращити роботу у цій сфері, та ін.. Цікавих завдань багато, і ми впевнені, що представникам мерій багатьох міст було б корисно дізнатися, як вирішувати подібні задачі і які бонуси може мати місто від цього. Тож старайтеся не втрачати можливості вчитися, практикуватися, пізнавати нове!

Важливо: найкращі проекти обиратиме журі з представників ОМС та експертів з сучасного містобудування. Переможці урбан-Хакатону отримають можливість реалізувати проекти за підтримки міської влади та інкубаційної програми Startup in Residence від партнера заходу TechUkrainе.

 

Підпишіться на розсилку новин