Під час І Міжнародної конференції публічного адміністрування, що відбулась 20 травня 2019 р. в Центрі Шептицького Українського католицького університету Міста Лева, експерти в сфері державного управління, керівники органів місцевого самоврядування та представники громадських організацій мали можливість обговорити важливі питання для розбудови сучасної відкритої держави. Представники Асоціації відкритих міст також взяли участь у конференції.
На панельних дискусіях були обговорені питання реформи державного управління на національному і місцевому рівнях в контексті кращих практик «Good Governance», забезпечення підзвітності і прозорості врядування, сучасні механізми управління регіональним розвитком, інноваційні інструменти залучення громадян до процесів прийняття владних рішень.

У своєму виступі Тарас Кучма, віцепрезидент Асоціації, Дрогобицький міський голова, на дискусійній панелі «Інноваційні інструменти залучення громадян до процесів врядування» достойно представив діяльність Асоціації відкритих міст та з честю поділився досягненнями в е-врядуванні рідного Дрогобича. Сергій Карелін, локальний координатор компоненту «Національна політика» програми EGAP розповів про результати співпраці Фонду Східна Європа з Асоціацією в рамках програми та закликав громади долучатись до роботи Асоціації відкритих міст в розбудові е-держави.


Під час конференції був підписаний Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю між Асоціацією відкритих міст, яку представляла виконавча директорка Анна Шавиро, Фондом Східна Європа, ГО «Львівський регуляторний хаб». Одним із напрямків спільної роботи буде створення та діяльність Клубу електронної демократії, який функціонуватиме для ініціювання, обговорення та впровадження якісних е-рішень, що сприяють розвитку демократичного суспільства та електронній взаємодії представників влади, громадськості і бізнесу. «Реформи вже впроваджені! Процес з електронної трансформації України невідворотній. Маємо амбітні плани та чітку стратегію їх досягнення, – в своєму звернені підкреслив Віктор Лях Президент Фонду Східна Європа. – Сьогоднішній день (саме збіг з днем інавгурації новообраного Президента України) – кульмінація змін в країні, з цим я вас і вітаю! Україна знаходиться в постійній турбулентності державотворчих процесів. Зараз дуже потрібна організація громадського суспільства, яке постійно змінюється. Фокусуймося на головних речах: на меті – місії позитивних перетворень, зважаймо на готовність громадян до впровадження інновацій та пам’ятаймо про систему постійного зворотного зв’язку».

Почесний гість конференції, виступу якого чекали і гості, і спікери конференції, – доктор Френсіс Фукуяма, директор Центру демократії, розвитку та верховенства права Стенфордського університету виправдав всі сподівання та очікування присутніх. Основні тези його виступу прості і надважливі для нашого суспільства в цілому: побудова довіри до влади шляхом надання якісних та чесних послуг у владних установах (уряд, суд, ОМС, інше), через освіченість громадян в політичному, економічному, електронному напрямках) та взаємодію з громадянами за допомогою інструментів залучення громадян до прийняття рішень, зокрема електронних. Це важко, на це потрібен час, але треба діяти! Для успіху – людиноцентриські принципи понад усе.

Під час І Міжнародної конференції публічного адміністрування представники Асоціації відкритих міст брали участь і в дискусійних панелях, і в обговореннях між ними. Крім того, мали можливість познайомитись з колегами, потенційними партнерами. Конференція пройшла на одному подиху та зібрала багато однодумців.

«Зміни в державі творить кожен і вже сьогодні», – звучало основним лейтмотивом заходу.

Підпишіться на розсилку новин