Про можливості для розвитку медицини на місцевому рівні говорили під час чергової “Змістовної кави” з Юрієм Бовою, очільником Тростянецької громади.
Колишня районна лікарня на балансі територіальної громади – це проблема чи здобуток? Для Юрія Бови, голови Тростянецької ТГ, відповідь очевидна: це – перевага.
– Досвід перетворення занедбаних районок на сучасні лікувальні заклади наша команда вивчала у Польщі. Очільник одного з тамтешніх містечок і допоміг мені подивитися на це питання з іншого ракурсу. Розказав, що крупний інвестор завжди віддає перевагу населеному пункту, де є обладнана лікарня та прогресивна школа. Бо його цікавить вчасне надання кваліфікованої медичної допомоги його працівникам і якісна освіта працівників майбутніх.
На баланс Тростянецької громади перейшла колишня районна лікарня. Занедбана, давно не ремонтована, з морально застарілим лікувальним та діагностичним обладнанням, з браком кваліфікованих кадрів вона не користувалася довірою у місцевих мешканців. Цю ситуацію треба було терміново міняти. Створити затребуваний медичний заклад найсучаснішого рівня – такою була візія.
Спочатку проаналізували наявні проблеми. Провели енергоаудит, що показав значні втрати тепла будівлями. Зібрали дані про оплату проаці: зарплати медиків виявилися очікувано низькими, що призводило до відтоку кадрів, Ретельно оглянули всі корпуси, палати, кабінети, підсобні приміщення, щоб розуміти обсяги ремонтих робіи та потенціал будівель.
Саме завдяки такому грунтовному підходу нині Тростянецьку лікарню не пізнати. Кілька корпусів вже повністю відремонтовані і термомодернізовані – втрати тепла зменшилися в рази; кожна палата має свій санвузол, скрізь проведено інтернет. Скоротили більше 70 ставок – з них жодної лікарської! Наприклад, прибрали посади сторожів, встановивши натомість охоронну сигналізацію. Також прибрали ремонтну бригаду – все одно її діяльність не позначалася позитивно на стані лікарні. Всі ремонтні роботи тепер виконуються на аутсорсі, місцевими приватними фірмами. Якість зросла в рази!
Сучасне обладнання спочатку купували на кредитні, грантові гроші, залучали і кошти благодійників – місцевих підприємців,  просто мешканців. Зате нині вивели діагностику й лікування на такий рівень, що сюди їдуть з інших районів Сумської області, з Харкова, Полтави, Києва і Сум. А інтерни, пройшовши тут практику, просяться у штат: мовляв, після таких умов роботи і ставлення до лікарів деінде працювати вже не хочеться.
– Ми проаналізували, якого обладнання не вистачає в лікарнях сусідніх районів. Виявилося, для обстежень шлунково-кишкового тракту. Тому знайшли можливість придбати обладнання для колоноскопії та езофагогастродуоденоскопії, вивчили свого фахівця – і тепер до нас їдуть на діагностику з половини Сумської області, – розказує Бова.
Ще пару років тому пологове відділення у лікарні планували закрити. Мовляв, народжувати у ньому ніхто не хоче: там відбувалося всього 160 пологів на рік. та й, критично оцінюючи стан приміщень і брак обладнання, медики розуміли: договір на надання медичних послуг з таким пологовим відділенням НСЗУ не підпише. Можна було опустити руки – такі приклади бачимо в багатьох колишніх райцентрах. Але у Тростянці обрали варіант: “Діяти!” І от вже в оновлене пологове відділення їдуть з інших містечок і областей, а кількість пологів тут зросла вдвічі.
Достойна зарплата, вдячні пацієнти, комфортні умови лікування, вдвічі збільшена за пару років кількість породіль і малюків у сучасному пологовому відділенні – Тростянецькій громаді вдалося перетворити лікарню з «чорної діри» витрат на успішне підприємство і предмет гордості.  І розвиток триває.

Підпишіться на розсилку новин