У попередніх матеріалах ми з вами вже познайомилися з новими головами громад-членів Асоціації відкритих міст, які очолили органи місцевого самоврядування після місцевих виборів 2020 року. Цього ж разу трохи докладніше розкажемо про тих, кому мешканці вже вкотре довірили вести громади до успіху, підтримавши на виборах вдруге, втретє… Спойлер: дехто з наших міських голів очолює громаду вже три десятиліття! Хороший показник, правда?

Змінилися очільники у третині громад, які є членами Асоціації відкритих міст. Всі інші продовжують курс розвитку, взятий одну чи кілька каденцій тому. Бо, очевидно з результатів виборів, люди відчувають, що їхні громади рухаються у правильному напрямку.

Сергій Мазур

Голова Балтської ТГ Мазур Сергій народився в м. Балта Одеської області. Закінчив Одеську національну академію зв’язку імені О.С. та Одеський регіональний інститут державного управління НАДУ при Президентові України. Працював головою Балтського виробничо-експлуатаційного об’єднання «Райагропроменерго». З 2007 року – заступник начальника, начальник управління економіки та розвитку інфраструктури Балтської райадміністрації. Міським головою вперше обраний у 2010. Тож зараз у нього – вже третя каденція.

Олексій Рева

Бахмутський міський голова Олексій Рева рідному місту присвятив все життя. На Артемівському машинобудівному заводі «Победа труда» пройшов шлях від учня зварювальника до начальника цеху ланцюгів. Має вищі освіти за спеціальностями інженер-механік (Український заочний політехнічний інститут) і економіст (Донецький державний університет управління). У 1990 р. був вперше обраний головою Артемівської міської ради народних депутатів. І вже 30 років лишається незмінним

 

очільником Бахмутської громади.

Анатолій Белей

Вже втретє став очільником Бродівської ТГ і Анатолій Белей. Він мав досвід підприємницької діяльності, однак вже понад півтора десятиліття працює винятково в органах місцевого самоврядування. І досить успішно – у 2017 році він навіть увійшов до 20-ки найпрогресивніших міських голів України (разом з очільником Тростянця Юрієм Бовою, Ужгорода – Богданом Андріївим, Дрогобича – Тарасом Кучмою, Долини – Володимиром Гараздом та Миргорода – Сергієм Соломахою).

Станіслав Джусь

Голова Глобинської ТГ Станіслав Джусь народився на Одещині. Має педагогічну освіту, і навіть встиг попрацювати у глобинських школах. Пізніше обрав для себе комерційну сферу. У 2006 році був обраний депутатом Глобинської районної ради. У листопаді 2010 року вперше став Глобинським міським головою. Тож зараз для нього також розпочалася третя каденція.

Для міського голови Тараса Кучми Дрогобич – рідне місто. Почав трудовий шлях: санітаром

Тарас Кучма

операційного блоку Дрогобицької лікарні, токарем механічного цеху Дрогобицького долотного заводу. Після закінчення медінституту працював анестезіологом-реаніматологом спочатку у Тюмені, а згодом – у Дрогобицькій міській лікарні. Після початку російської збройної агресії як громадянин не залишився осторонь: став добровільцем-розвідником у батальйоні ім. генерала Кульчицього. А пізніше очолив медичну службу батальйону. На посаду очільника Дрогобицької громади переобраний вже вдруге.

Очільник Збаразької громади Роман Полікровський за освітою – економіст. Займався

Роман Полікровський

підприємницькою діяльністю. Вже 14 років є співзасновником те керівником Тернопільської обласної благодійної організації “Дім Милосердя”. Після місцевих виборів 2020 року розпочав свою другу каденцію у якості міського голови.

 

 

Артем Семеніхін

Голова Конотопської ТГ Артем Семеніхін народився у цьому ж місті. Як бачимо, для багатьох міських голів типово залишитися вірними своїй малій Батьківщині, неначе власним прикладом ілюструючи відому приказку: «Де родився – там і пригодився». Після закінчення Київському національному торговельно-економічному університеті працював директором приватного підприємства у Києві. У 2014 році добровольцем пішов на фронт, відстоювати теріторіальну цілісність України. Служив командиром взводу у 92-й механізованій бригаді ЗСУ, у 2015 році став офіцером-психологом. Отримав медаль за оборону міста Щастя. Міським головою Конотопа обраний вдруге.

 

Сергій Соломаха родом з Миргородщини. Закінчив природничий факультет Полтавського державного педагогічного інституту

Сергій Соломаха

імені В.Г. Короленка та факультет економіки та менеджменту Полтавської державної аграрної академії. Має наукові праці з

педагогіки, біології, методики викладання хімії. Трривалий час вчителював, був заступником директора школи. З 2000 працював у відділі освіти Миргородської міської ради. Пізніше став заступником Миргородського міського голови. У 2010 р. був вперше обраний Миргородським міським головою, тож ця каденція для нього вже третя.

Павлоградський міський голова Анатолій Вершина родом з Павлоградщини. За освітою – юрист. Трудову діяльність розпочав з посади водія автоколони виробничого об’єднання «Павлоградвугілля». Двадцять років

Анатолій Вершина

служив в органах внутрішніх справ. У 2010 році став першим заступником Павлоградського міського голови. А в 2015 переміг на виборах, очоливши Павлоградську громаду. Так що ця каденція для нього вже друга.
Первомайський міський голова Микола Бакшеєв закінчив Харківську державну зооветеринарну академію. У різний час працював фельдшером ветеринарної медицини, очолював приватні сільськогосподарські підприємства. У 2010 р. вперше став депутатом Первомайської міськради. А в 2015 був обраний міським головою. У 2020 році переобраний на посаду вдруге.

 

Ігор Плєхов, міський голова Рені, народився на Одещині. Трудову діяльність почав водієм в управління житлово-комунального

Ігор Плєхов

господарства м. Рені. У різний час служив в органах внутрішніх справ, займався підприємництвом. У 2015 р. вперше обраний міським головою Рені. За 5 років місцеві мешканці і вдруге висловили йому довіру.

Юрій Гамар

Очільник Самбірської ТГ Юрій Гамар вищу освіту отримав у Львівському державному інституті фізичної культури. Нагороджений відзнакою «Відмінник освіти України». Пізніше вступив на економічний факультет Міжрегіональній Академії управління персоналом. У 2014 був головою громадської організації «Самооборона Самбірщини». На посаді міського голови – вже другу каденцію підряд.

Юрій Бова очолює Тростянецьку громаду вже 15 років. Закінчив Харківський державний автомобільно-дорожній технічний

Юрій Бова

університет. Заснував та понад десятиліття очолював приватне підприємство. Одночасно ініціював створення ГО «Спілка підприємців Тростянеччини». У 26 років вперше став депутатом Тростянецької міськради. У 2005 р. – обраний її секретарем. У травні 2005 на дострокових та в березні 2006 р., в жовтні 2010 р. та в 2015 р. на чергових виборах до місцевих рад обирався Тростянецьким міським головою. Тож ця каденція для нього – щонайменше четверта.

Богдан Андріїв

Ужгородський міський голова Богдан Андріїв родом з Львівщини. Закінчив Одеську державну академію харчових технолологій та Київський університет права. З 1995 року працював провідним спеціалістом та начальником відділу в Закарпатському центрі сертифікатних аукціонів. Пізніше був прийнятий на державну службу в Карпатську регіональну митницю, де доріс до начальника відділу відділення по боротьбі з контрабандою та порушеннями митних правил. У 2014 р. обіймав посаду секретаря Ужгородської міськради. У 2015 вперше переміг на виборах міського голови. Після місцевих виборів 2020 р. залишився на другий термін.

Голова Чортківської громади Володимир Шматько родом з с. Біла Чортківського району. Вищу освіту

Володимир Шматько

отримав в Інституті менеджменту та економіки «Галицька академія» та Тернопільському національному економічному університеті, за фахом «Територіальне управління та місцеве самоврядування». Як учасник програми «Майстерня європейської політики» стажувався в країнах Європи. У 2006 р. став депутатом Чортківської райради. У 2010 р. – обраний Білівським сільським головою. У 2014-му був мобілізований на службу в Збройні сили України, воював командиром взводу 128-гірсько-піхотної бригади. Після повернення був вперше обраний головою Чортківської громади. Тож нині розпочалася його друга каденція.

 

Галина Мінаєва

Очільниця Чугуєвської громади Галина Мінаєва народилася на Вінничині, там же закінчила Могилев-Подільський монтажний технікум. У Чугуїв приїхала працювати як молодий спеціаліст. Починала працювати на місцевому заводі «Гідрозалізбетон». Пізніше закінчила Харківський державний технічний унаверситет будівництва та архітектури та Національну академію державного управління при Президентові України (2006). Працювала інженером з охорони праці у міському відділі освіти, очолювала міський відділ житлово-комунального господарства і будівництва. По кар’єрних сходинках дійшла до посади заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів. На виборах міського голови вперше перемогла у 2002 році. Тож це – її п’ята каденція.

Южненський міський голова Володимир Новацький вищу освіту отримав в Одеському державному педагогічному інституті.

Володимир Новацький

Спочатку викладав у школі, однак скоро почав працювати на різних посадах у місцевих органах влади. Паралельно отримав фах агронома в Одеському сільськогосподарськомуі інституті. Очолював сільськогосподарське підприємство, обіймав посаду начальника Головного управління сільського господарства і продовольства Одеської обласної державної адміністрації, згодом – начальника Головного управління зовнішніх економічних зв’язків, торгівлі та туризму Одеської ОДА. У 2002 р. обраний головою Одеської обл ради. У 2005 призначений заступником голови Одеської облради. На посаду Южненського міського голови вперше був обраний у 2006. Тож зараз у нього – четверта каденція.

Підпишіться на розсилку новин