Після першого шоку від нової карантинної реальності багато хто взявся покращувати свої знання та компетенції – благо, можливостей зробити це в онлайнформаті виявилося чимало. Асоціація відкритих міст не стала винятком: ми не тільки активно вчилися самі, зокрема, написанню проєктних заявок, а й організували серію вебінарів на актуальні для органів місцевого самоврядування теми.

«Потрібно бігти чимдуж, щоб лише залишатися на місці, а щоб кудись потрапити, треба бігти ще вдвічі швидше!», – так понад півтора століття тому писав Льюіс Керрол у легендарній «»Алісі у країні Див». Сучасний стрімкий світ лише підтверджує слова великого письменника і математика. Тож навіть загальносвітовий локдаун не змусив нас зупинитися у прагненні розвитку.

З цією метою Асоціацією відкритих міст було влаштовано серію вебінарів на актуальні для ОМС теми. Спікери під час онлайнзустрічей – давні та надійні партнери Асоціації, що фахово розбираються у піднятих питаннях та можуть запропонувати ефективне їх вирішення. Вебінари були широко анонсовані, тому участь у них взяли не лише громади-члени Асоціації відкритих міст, а й представники інших громад з усієї країни. Що, у свою чергу, органічно сприяло поширенню інформації про діяльність АВМ. Загалом відбулося 9 вебінарів на такі теми:

  1. Філософія енергоменеджменту та практика енергомоніторингу (спікер – Олександр Карпенко, керівник сервісу енергомоніторингу «uMuni», 05. 2020)
  2. Клімат та гендер. Вплив на якість публічних послуг (спікерка – Ірина Ярмоленко, голова депутатської групи «Рівні можливості» в Житомирській міськраді, 05.2020)
  3. Переваги автоматизації ОМС: ефективність і збільшення надходжень (спікерка – Олена Шараєвська, компанія IQusion, 05. 2020)
  4. Використання відкритих даних для розвитку громад (спікерка – Юлія Федорова, тренерка національної мережі з відкритих даних та тренерка з питань взаємодії громади з владою, 05.2020)
  5. Взаємодія влади та громади: партнерство заради сталого розвитку (спікерка – Юлія Городчаніна, голова ГО “Нова Полтава”, Амбасадорка Фонду родини Богдана Гаврилишина, 06. 2020)
  6. Технологія блокчейн: можливості і переваги застосування в ОМС (спікерка – Наталія Снєжкова, СЕО Bloqly, 06.2020)
  7. Ремонт доріг: прозорість та підзвітність. Можливості для ОМС (спікер – Святослав Абрамов, виконавчий директор CoST Ukraine, 06.2020)
  8. Перевірка учасників закупівель за допомогою відкритих даних (спікерка – Наталія Чорногуб, gr менеджер YouControl, 06.2020)
  9. Місцеві вибори за новими правилами (спікерка – Олександра Дем’яненко, кандидатка політичних наук, 6.08.2020).

Найбільшу цікавість викликали вебінари щодо використання відкритих даних, у тому числі для перевірки учасників закупівель, та вкрай актуальна тема про місцеві вибори за новим Виборчим Кодексом. На кожному з них були присутні більше сотні слухачів.

Загальна ж кількість учасників наших навчань у форматі онлайн сягнула півтисячі осіб. 

Упевнені, такий формат має право на існування. Адже дозволяє отримати нові знання без необхідності бути фізично присутнім уц місці проведення навчання, що часто ставало перешкодою для зайнятих повсякденною роботою потенційних учасників. Якість сприйняття інформації при цьому залежить від підготовленості спікера та від бажання кожного конкретного слухача її засвоїти. Упевнені, серед наших учасників були саме ті, хто розуміє, навіщо їм це потрібно і як буде використано у подальшому.

Не зупиняємося на зробленому. Нові навчання і зустрічі – і в онлайні, і в офлайні – ще точно попереду!

Підпишіться на розсилку новин