Виконавча директорка Асоціації відкритих міст Анна Шавиро увійшла до складу новоствореної Громадської ради при Міністерстві цифрової трансформації.

Анна Шавиро стала однією з 35 членів Громради, яка від імені громадськості займатиметься цифровим розвитком нашої держави.

Голосування традиційно відбувалося в онлайн режимі. Однак було ускладнене тим, що електронна реєстрація для участі в голосуванні була можливою лише за допомогою кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису, який базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа. Однак професіоналізм, досвід та широке коло контактів Анни Шавиро зробили свою справу: її кандидатура отримала дійсно потужну підтримку.

Скажемо більше – Анна Шавиро увійшла до п’ятірки переможців рейтингового голосування. Це – показник визнання і довіри, яким Асоціація відкритих міст дуже пишається. 

Асоціація відкритих міст з 2015 року працює над цифровою трансформацією українського суспільства. Зокрема, органів місцевого самоврядування. Ми розуміємо, що без неї неможливий подальший розвиток країни. Це так само важливо, як наявність якісних доріг, авіа та залізничного сполучення, розвиненої інфраструктури та ін. Однак у своїй роботі ми стикаємося з тим, що далеко не всі ОМС використовують можливості електронних інструментів та сервісів, не всі розуміють їхній потенціал, значення для гуртування та активізації громади, вплив на збільшення бюджетних надходжень, розвиток бізнесу та інвестування у громаду тощо.

Разом з тим, ми переконані, що за умови спільних дій і єдиного бачення уже протягом найближчих 3-4 років ОМС в Україні можуть ефективно користуватися сучасними електронними інструментами, а також базами даних, на основі яких може бути побудована дієва та прозора система управління громадами на основі інформаційних технологій, до якої залучені і мешканці громад. Електронне врядування, електронна демократія, розвиток цифрової інфраструктури та кібербезпека – у кожному з цих напрямків міститься потужний потенціал для розвитку,  однак ОМС потребують допомоги та співпраці при впровадженні сучасних інструментів, обміну успішними кейсами, позитивним і негативним досвідом, контактів з найнадійнішими стартаперами та розробниками.

Упевнені, що Громадська рада при Міністерстві цифрової трансформації стане місцем спілкування однодумців, базою для напрацювання ідей, для визначення й оптимального вирішення наявних проблем у галузі, розробки законодавчої бази, пошуку міжнародних партнерів та ін.

Підпишіться на розсилку новин