Три громади – члени Асоціації відкритих міст стали переможцями конкурсу “Дієва громада” від Міністерства цифрової трансформації України.
Конкурс “Дієва громада” мав на меті, по-перше, продемонструвати рівень цифровізації українських громад та потреб у цьому напрямку. По-друге, дав можливість показати кращі практики, які дали найбільшу користь і позитивний вплив на мешканців.

До участі у ньому зареєструвалися близько 700 громад.

Чортків
Цей конкурс, кажуть у Мінцифрі, більше про залучення, про дороговказ майбутніх змін, тому відзначали не тільки громади з великими досягненнями, а й ті, що стали на шлях трансформації.
Серед переможців конкурсу – і члени Асоціації відкритих міст:
у номінації “Розбудова цифрової громади” – Чортківська ОТГ;
у номінації “Інновації у сфері ЖКГ” – м.Чугуїв;
– у номінації “Геоінформаційне рішення” – м.Чернівці.
Чугуїв

“Найкращі практики ми зберемо у кейси, по деяких знімемо відео і розробимо мануали, щоб показати, як саме громади впровадили їх у життя і який ефект це дало. Проведемо навчальний захід, суть якого буде в обміні найкращими практиками. Також ми робимо портал з цифровізації громад, на якому будуть всі необхідні документи, кейси, навіть маркетплейс, де ви зможете обрати собі продукти, які впроваджуватимете у своїх громадах. Він з’явиться вже до кінця 2020 року. Разом з Мінрегіоном працюємо над тим, щоб впровадити механізми фінансування цифрових проєктів громад. Шукаємо шляхи для залучення міжнародної технічної допомоги, щоб підвищити якість управління у ваших громадах і зробити сервіси зручними “, – пояснює значення конкурсу заступник міністра Вадим Бортник з Мінцифри.

У 2021 на основі “Дієвої громади” планують створити Цифровий індекс регіонів.
.

Підпишіться на розсилку новин