В м. Суми обговорили тенденції  електронних технологій, інструменти електронної демократії та електронного урядування  під час круглого столу «Пріоритети цифрового розвитку Сумщини», який відбувся 28 березня 2019 р.

Захід відкрив Дмитро Живицький, керівник апарату Сумської ОДА, який зазначив, що зараз область починає працювати над  імплементацією Концепції цифрового розвитку України на регіональному рівні. «Наразі в Україні відбувається реформа децентралізації і від того, як будуть розвиватися громади, які сервіси вони надаватимуть своїм громадянам та інвесторам, залежатиме і розвиток їх території, і робочі місця, і комунікація держави з громадянином», – зазначив Дмитро Живицький.

Під час свого виступу Андрій Бірюков, радник першого віце-прем’єр-міністра України Степана Кубіва, голова громадської організації «Hi Tech Office Ukraine», наголосив на тому, що цей напрямок є одним із пріоритетів держави. Тому є потреба у проектах з цифровізації, які можуть подавати громади на Державний фонд регіонального розвитку та повинні бути профінансовані в першу чергу.

Серед експертів та спікерів круглого столу були також представники Асоціації відкритих міст. Анна Шавиро, виконавчий директор Асоціації, презентувала присутнім Платформу  електронної демократії  e-dem.tools, що створена Фондом Східна Європа у партнерстві з Державним агентством з питань електронного урядування України в рамках програми «Електронне врядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP), що фінансується Швейцарською агенцією розвитку і співробітництва. А також розповіла присутнім про чотири інструменти, якими можуть користуватись мешканці громад України, пройшовши єдину авторизацію. Також Анна представила роботу Асоціації відкритих міст, її здобутки та плани розвитку на майбутнє, чим зацікавила представників громад Сумщини приєднатись до організації.

Крім цього, велику зацікавленість учасників круглого столу викликав виступ Юрія Бови, Тростянецького міського голови та Президента Асоціації відкритих міст. Міський голова розповів про цифровий розвиток м. Тростянець, показав якими інструментами користуються мешканці громади, а також пояснив чим керується влада у виборі тих чи інших інструментів е-демократії та е-врядування.

Наші читачі можуть переглянути запис онлайн-трансляції заходу – тут.

Підпишіться на розсилку новин