Під час “Змістовної кави” – нашого популярного онлайнпроєкту з обміну прогресивним досвідом між громадами – представники Павлоградської громади розказали про Фонд літнього працевлаштування для молоді, який діє вже кілька років та користується шаленою популярністю.

Заробити власні гроші і зробити корисне для міста можуть підлітки у Павлоградській громаді.

У 2015 році місцева влада запровадила Фонд літнього працевлаштування для молоді. До роботи запрошують дітей віком від 14 років. Підлітки протягом 10 днів працюють у сфері благоустрою: висаджують квіти, прибирають бур’яни на клумбах, наводять чистоту у парках. І за це отримують зарплату. Допомагають їм дорослі – працівники сфери ЖКГ. Так і якісніше, і корисніше, і безпечніше.

Щороку зростає кількість дітей, які під час літніх канікул бажають попрацювати. Так, у 2015 році таких було 55, а з міського бюджету на це виділили 44 тис грн. Цього ж літа працюватиме вже 145 підлітків, а фонд оплати їхньої праці становить 485 тис грн. І ще майже стільки ж бажаючих нині перебувають у резерві.

– Позитивні наслідки від роботи нашого Фонду не переоцінити, – каже заступниця Павлоградського міського голови Олена Шуліка. – По-перше, діти з користю проводять час, навчаються новому, спілкуються. По-друге, заробляють власні кошти, що важливо для них у такому віці. По-третє, переосмислюють своє ставлення до того, що робиться у місті. Стають більш охайними, відповідальними, бережуть зроблене, ще й друзів своїх зупиняють, якщо раптом хтось із них намагається зірвати квітку на міській клумбі чи утнути щось подібне. Все ж власні докладені зусилля цінуються більше. 

Павлоград недаремно називають містом молодих – чимало програм тут спрямовані на підтримку молоді. У громаді прагнуть, щоб, отримавши освіту, юнаки та дівчата не їхали по світах у пошуках затишного місця, а жили, творили і розвивалися на Батьківщині – і на її честь. Зокрема, тут дієва Молодіжна рада, створений Центр, де молодь може збиратися, генерувати ідеї, організовувати заходи. Тож дізнатися про такий потужний напрямок роботи  – справжнє везіння. Недарма можливістю скористалися біля сотні представників ОМС  з усієї України.

Трансляція зустрічі – тут: https://fb.watch/v/58z3OVP6D/

Пийте каву разом з нами – це завжди цікаве і насичене спілкування!

Підпишіться на розсилку новин