Асоціація відкритих міст позиціонується, як площина концентрації інновацій, ІТ-продуктів та поширення найкращих кейсів цифрового розвитку громад серед своїх міст-членів, тому одним із завдань, що стоять перед виконавчою дирекцією є розширення мережі. Нещодавно рішення про вступ до Асоціації відкритих міст прийняли Балтська та Южненська міські ради Одеської області.

Першою міською радою на півдні, що вирішила розвивати громаду в цифровому напрямку стала Балтська ОТГ. Завдяки місцевим спеціалістам, а головне, політичній волі голови громади Сергію Мазуру, Балта задає темп впровадження е-врядування громадам Одещини. Основні напрямки, що вже мають успіх: відкриття наборів даних та робота з реєстрами, електронний документообіг, електронний кабінет мешканця Балти, електронні послуги місцевого ЦНАПу, громадські ініціативи та е-петиції. Відкритість та доступність є! Досвід, навички, а можливо й свої ІТ-рішення, Балта тепер зможе масштабувати завдяки участі в Асоціації на всю країну.

Сьогодні ж рішення про вступ прийняли депутати Южненської міської ради. Одним з перших на півдні країни, місто впровадило дієвий та наочний інструмент взаємодії громади і влади «Розумне місто», відкрили та візуалізували бюджет міста з проектом Ейдос, запровадили електронні петиції. Зараз же на часі вже інші технології та запити від суспільства, крім цього, змінились й вимоги законодавства. Актуальними для міської влади є впровадження публічних консультацій на модернізованій платформі електронної демократії  та відновлення роботи Громадського бюджету. Також Южненська міська рада розпочала використовувати систему електронного голосування «Єдність», розробники якої є ІТ-партнерами Асоціації.

Виконавча дирекція Асоціації відкритих міст рада вітати Балтську міську на раду на чолі з міським головою Сергієм Мазуром та Южненську міську раду на чолі з міським головою Володимиром Новацьким з прийняттям  рішення про вступ до лав Асоціації відкритих міст. Бажаємо спільного успіху та нових досягнень у розбудові цифрових міст сучасної України!

Підпишіться на розсилку новин