Минулий тиждень ряснів новинами про впроваджені е-послуги, що презентував Уряд. Найпопулярнішою серед користувачів визнана послуга єМалятко: 10 в 1, вже працює «Муніципальна няня», отримання ІНН та реєстрація місця проживання при отриманні паспорту по досягненню 14 років, а також онлайн-реєстрація ТОВ, що доступно на порталі «Онлайн-будинку юстиції».

«єМалятко» – це перший випадок застосування в Україні нового принципу надання державних е-послуг. На першому місці – зручність для громадян. Подати заяву батьки зможуть одразу ж в пологовому будинку, в місцевому ЦНАПі, в органі державної реєстрації актів цивільного стану онлайн, або поштою.

Заповнивши одну заяву, отримають всі супутні адмінпослуги:

  • державна реєстрація народження
  • визначення походження дитини
  • реєстрація місця проживання
  • призначення допомоги при народженні дитини
  • призначення допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях
  • внесення відомостей про дитину до Реєстру пацієнтів, що ведеться у центральній базі даних електронної системи охорони здоров’я
  • реєстрація у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків
  • видача посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї
  • визначення належності новонародженої дитини до громадянства України
  • внесення інформації про новонароджену дитину до Єдиного державного демографічного реєстру з присвоєнням унікального номеру запису в ньому.

У світі, в такому вигляді, послуги при народженні дитини надають комплексно декілька країн, серед них: Канада, Нова Зеландія, Австралія,тощо. А тепер серед них і Україна.

Вже працює очікувана е-послуга «Муніципальна няня» – можливість подати документи для відшкодування вартості послуги по догляду за дитиною до трьох років. «Муніципальна няня» – онлайн заощаджує час користувачів, зменшує прямий контакт заявника зі службовцем що виключає корупційні ризики, а також, що особливо важливо, забезпечує можливість подання документів особами, що за станом здоров’я не можуть відвідати відповідний орган особисто.

Наступна впроваджена послуга теж пов’язана з дітьми – це комплексна е-послуга, яка передбачає можливість дітям, що досягли 14 років, одночасно з ID-карткою отримувати податковий номер. Тобто, підлітки від 14 до 18 років під час оформлення паспорта вперше можуть зареєструватися у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків. Крім того, надається можливість батькам зареєструвати місце проживання дитини до 14 років в е-формі. Єдина умова – реєстрація здійснюється за наявним у реєстрі територіальної громади зареєстрованим місцем проживання батьків чи одного з них.
Об’єднати державні послуги в комплексні е-послуги за життєвими та бізнес ситуаціями – основна мета Уряду, яка вже отримує перші результати.

Уряд зробив важливий крок для спрощення, оптимізації надання та переведення у електронну форму низки адміністративних послуг. Сьогодні вже можна зареєструвати фізичну особу-підприємця, отримати витяги з реєстрів, дистанційно зареєструвати свою дитину, отримати соціальну допомогу і ще великий перелік того, чим користуються громадяни щодня.

Нова е-послуга реєстрації ТОВ забезпечує можливість дистанційно обрати модель управління, найменування, керівництво, види діяльності, систему оподаткування та вже доступна на порталі «Онлайн-будинку юстиції».

Цитуючи Віктора Ляха, президента Фонду Східна Європа: «Бізнес – ДНК економіки будь-якої країни. Тому, кращі умови для розвитку бізнес-напрямку корелюються з рівнем життя її громадян. Нова послуга дозволяє суттєво полегшити та прискорити реєстрацію бізнесу, суттєво зменшити корупційні ризики. Вірю, впровадження послуги дозволить Україні піднятися ще на кілька сходинок у рейтингу Doing Business».
Всі позитивні зміни в наданні державою послуг в електронному вигляді, це велика кропітка праця представників Державного агентства з питань електронного урядування України, Програми EGAP Фонду Східна Європа, Міністерства соціальної політики України, Реформа державного управління, Офісу реформи адмінпослуг, проекту EU 4 PAR та інших.

Підпишіться на розсилку новин