Асоціація відкритих міст підписала Меморандум про співпрацю з Асоціацією об’єднаних територіальних громад. В рамках подальшої співпраці планується проведення зустрічей, робочих груп, спільних заходів в напрямку електронного розвитку громад. Це дозволить виробити узгоджену позицію щодо вирішення найбільш гострих та актуальних проблем розвитку електронного урядування та електронної демократії на рівні об’єднаних територіальних громад України, підвищити кваліфікацію працівників органів місцевого самоврядування та рівень електронної грамотності населення ОТГ. На сьогодні Асоціація відкритих міст об´єднує 18 міст і ОТГ та планує збільшувати свою спільноту.

Під час Загальних зборів Асоціації об’єднаних територіальних громад, 21 березня, Юрій Бова, президент Асоціації відкритих міст, Тростянецький міський голова, та Олександр Корінний, голова Асоціації ОТГ, Новоукраїнський міський голова, підписали Меморандум про співробітництво між Асоціаціями.

Починаємо розширювати кордони співпраці з метою забезпечення подальшого розвитку електронної демократії та електронного урядування в об’єднаних територіальних громадах. А саме:

  • посилення прозорості та підзвітності керівництва ОТГ;
  • підвищення кваліфікації посадових осіб місцевого самоврядування;
  • здійснення моніторингу й аналізу стану впровадження електронної демократії в Україні;
  • виконання плану заходів щодо реалізації Концепції розвитку електронної демократії в Україні та Концепції розвитку електронного урядування в Україні до 2020 року;
  • удосконалення та зміцнення системи державного управління та місцевого самоврядування, що здійснюється з використанням електронних інструментів і сервісів та ін.

Крім того, Анна Шавиро, виконавчий директор Асоціації відкритих міст, виступила з презентацією діяльності Асоціації під час роботи однієї із Платформ Асоціації ОТГ – секції «Адміністративні послуги, е-врядування» та поспілкувалась з учасниками обговорення щодо проблемних питань в цьому напрямку та пріоритетних для впровадження інструментів електронної демократії.

Найбільшу цікавість викликала можливість для ОТГ підключити в громаді «Платформу електронної демократії», зокрема запуск сервісу публічних консультації в електронному форматі. Платформа була презентована нещодавно і є першою інтегральною платформою національного масштабу, на якій за єдиними посиланням та на умовах одноразової реєстрації доступні відразу 4 найпопулярніших інструменти та сервіси е-демократії: е-консультації, сервіс “Відкрите місто”, бюджет участі та місцеві петиції.

Підпишіться на розсилку новин