12 березня Анна Шавиро, виконавчий директор Асоціації відкритих міст, відвідала місто Южне, що на Одещині, з метою презентувати діяльність Асоціації та почати співпрацювати з громадами південних районів.
На початку візиту відбулась зустріч з міським головою Володимиром Новацьким, який підтвердив зацікавленість керівництва міста у співпраці з Асоціацією та запевнив, що питання вступу Южненської міської ради в Асоціацію буде винесене на розгляд депутатського корпусу.
На запрошення представників місцевого самоврядування Южного та задля обговорення співпраці з Асоціацією відкритих міст Анна Шавиро також провела презентацію діяльності Асоціації, пояснила основні завдання, найближчі заходи та назвала переваги вступу до Асоціації. Лариса Шегида, керуюча справами міськвиконкому, підкреслила значимість заходу саме для Южного: «Місто вже має досвід впровадження електронних сервісів, вони затребувані мешканцями. Крім вимог законодавства, це ще й вимога сучасності. Отже, ми готові до співпраці, розглянемо вашу пропозицію з цікавістю».
Крім презентації діяльності Асоціації відкритих міст та обговорення майбутньої співпраці працівникам виконавчого комітету міської ради також була презентована платформа електронної демократії e-DEM. Сергій Карелін, локальний координатор компоненту «Національна політика» програми EGAP, представив функціонал електронного ресурсу e-dem.tools та переваги його використання: висока ступінь захищеності персональних даних при ідентифікації мешканців, єдиний вхід для використання чотирьох сервісів, сучасний дизайн ресурсу, інші важливі та цікаві деталі.
Під кінець зустрічі відбулась жвава дискусія, під час якої присутні обговорили можливості нового інструменту «електронні консультації» та попит на них серед міської влади і мешканців міста у розробці стратегій, брендингу міста та вирішенні проблемних питань. Також учасники зустрічі дізнались думку експертів щодо моделі громадського бюджету, яка впроваджується в Южному та обговорили можливі зміни з метою покращення та ефективної роботи цього інструменту прямої демократії.
Зустріч не закінчилась в залі, а мала продовження в прямому ефірі місцевого телебачення. Мешканці міста, активні громадяни мали змогу поставити запитання про електронну демократію та електронні інструменти експертів Анні Шавиро та Сергію Кареліну телефоном чи в онлайн-чаті каналу.
Місто Южне може стати першим містом, що приєдналось до Асоціації відкритих міст в Південному регіоні країни.

Підпишіться на розсилку новин