Третій, завершальний модуль Школи адвокації та партисипації від Київського Діалогу відбувся у Решетилівці. Мережування задля обміну кращими практиками роблять цікавішим і змістовнішим будь-яке навчання. А ще – дарують його учасникам нові ідеї. Тож не скористатися такою можливістю було б великою помилкою.

Про адвокацію під час Модулю ІІІ учасникам розказала Тетяна Дурнєва: виконавча директорка ГО «Громадський холдинг «ГРУПА ВПЛИВУ», правозахисниця, тренерка з питань виборчого законодавства та адвокації. Працює у громадському секторі з 2002 року.

На рахунку Тетяни – чимало успішних і потужних адвокаційних кампаній. До прикладу, у 2006-2014 рр. вона разом з командою  успішно реалізувала в Донецьку програми з розвитку велосипедної інфраструктури, контролю над тютюном та алкоголем, підвищення безпеки дорожнього руху та ін.. А після переїзду до Києва очолила загальнонаціональну кампанію #КоженГолосВпливає, завдяки якій внутрішньо переміщені особи та трудові мігранти отримали можливість голосувати на місцевих виборах.
Головним секрет ом успішної адвокаційної кампанії Тетяна вважає особисту зацікавленість ініціаторів. Якщо вони вирішують те,  що їм дійсно болить, а не беруться за модні чи трендові проблеми тільки з розрахунку легко отримати на це фінансування, то успіх максимально вірогідний.
Учасники тренінгу розібралися у суті поняття адвокація – це діяльність з представлення інтересів громадян шляхом їхньої участі у процесі ухвалення рішень, націлених на зміну політики влади на місцевому або національному рівнях.
Визначили головні принципи адвокації:
1. Якщо права людини порушено, ми маємо це змінити.
2. Наші дії мають бути узгоджені з людьми, на захист чиїх інтересів спрямована наша кампанія (“не робіть для нас без нас”).
3. Стає ефективнішою завдяки участі в об’єднаннях та коаліціях.
4. Передбачає лідерство та можливість “зворотнього зв’язку”.
5.  Краще спрацьовує, коли спрямована на конкретну, “вузьку”, чисто визначену мету.
Також обговорили основні етапи проведення адвокаційної кампанії, як правильно визначати стейкхолдерів і бенефіціарів, у чому полягає робота із ними, чим корисне “дерево проблем”, чому важлива системність і багато іншого.
Усі знання, отримані під час Школи, учасники проєкту мають шанс застосувати на практиці. Адже наступний етап – підготовка і реалізація малих грантових проєктах у Нехворощанській, Новоселівській, Решетилівській, Карлівській, Диканській та Глобинській громадах.
***
“Школа адвокації та партиципації” відбувається в рамках проєкту “Розбудова соціального капіталу громадських ініціатив в українських регіонах”, який реалізується Київським Діалогом за підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини. На Полтавщині проєкт реалізується спільно з Місцевою асоціацією органів місцевого самоврядування Асоціація відкритих міст

 

Підпишіться на розсилку новин