Асоціації відкритих міст в рамках програми «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP), що фінансується Швейцарською Конфедерацією та виконується Фондом Східна Європа, Фондом InnovaBridge у партнерстві з Державним агентством з питань електронного врядування, у жовтні 2016 р. у містах Луцьку та Дніпрі проведе два регіональні семінари «Місцеві електронні петиції: досвід першого року, досягнення, проблеми та шляхи їх правового вирішення».

До участі у регіональних семінарах  запрошуються керівники міст та керівники структурних підрозділів міських рад, що відповідають за роботу з електронними петиціями; представники громадських організацій та журналісти, що використовують е-петиції для впливу на міську владу; розробники платформ е-петицій; експерти аналітичних центрів зі всієї України.

Основними завданнями регіональних семінарів є:

  1. Виявити та обговорити проблеми законодавчого та нормативно-правового характеру функціонування місцевих електронних петицій в Україні;
  2. Виробити узгодженні пропозиції до законодавства в частині якісного функціонування і використання місцевих електронних петицій;
  3. Виробити рекомендації для органів місцевого самоврядування щодо вдосконалення нормативно-правових актів місцевого рівня, необхідних для успішної роботи з електронними петиціями;
  4. Створити підґрунтя для міжрегіональної співпраці та просування напрацювань здійснених на локальному та регіональному рівні до вищих органів влади;
  5. Забезпечити обмін кращими практиками використання інструменту е-петицій на рівні міст і громад;
  6. Об’єднати зусилля органів місцевого самоврядування та експертного середовища для внесення змін до чинного законодавства в частині е-петицій.

Очікуваним результатом регіональних семінарів є напрацювання конкретних пропозицій до законодавства в частині е-петицій на основі досвіду використання цього сервісу у містах та досліджень і заходів проведених в рамках програми EGAP. Напрацьовані, за результатами регіональних семінарів, пропозиції будуть презентовані народним депутатам України та керівникам Державного агентства з питань електронного урядування на спеціальному підсумковому круглому столі.

Для участі у регіональних семінарах потенційним учасникам необхідно заповнити анкету та вказати конкретні проблеми і пропозиції їх законодавчого (чи нормативно-правового) вирішення. Формування остаточних списків учасників регіональних семінарів буде здійснено на основі заповнених анкет.

Перевага при відборі буде надаватись представникам з міст-членів «Асоціації відкритих міст» та міст, що використовують «Єдину систему місцевих петицій», а також маютьпрактичний досвід впровадження та конкретні пропозиції щодо покращення сервісу е-петицій.

Регіональний семінар у Луцьку для учасників з Вінницької, Волинської, Житомирської, Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької та Чернівецької областей відбудеться 6 жовтня. Для попередньої реєстрації та участі у відборі необхідно заповнити реєстраційну анкету за цим посиланням  до 27 вересня 2016 р.

Регіональний семінар у Дніпрі для учасників з Київської, Чернігівської, Сумської, Черкаської, Полтавської, Харківської, Луганської, Донецької, Кіровоградської, Дніпропетровської, Запорізької, Одеської та Херсонської областей відбудеться 12 жовтня.

Для попередньої реєстрації та участі у відборі необхідно заповнити реєстраційну анкету до 3 жовтня 2016 р.

Місце проведення та програма регіональних семінарів буде надіслана відібраним учасникам.

Усі матеріали, що будуть напрацьовані на семінарах, будуть надіслані всім особам, які заповнять реєстраційну анкету.

Відібраним учасникам буде компенсовано вартість проїзду громадським транспортом до місця проведення заходу та у зворотному напрямку і забезпечено харчування.

У разі виникнення запитань стосовно участі у регіональних семінарах прохання контактувати з Володимиром Павлюком (0332 78-82-90, 067 131-94-48, 050 132-70-65, volodymyr.pavliuk@gmail.com) чи Михайлом Находом (0332 78-82-90, 067 332-64-14, 050 844-05-21, mnakhod@gmail.com, oc.association2015@gmail.com).

Підпишіться на розсилку новин